Nestabilita v politickém spektru pokračuje

V mnoha stranách to poslední dobou vře. Lidé jsou unaveni a frustrováni z věčných korytářů a frčkařů. Chtějí osobnosti, za které se nebudou muset stydět. Dostává se ke mě mnoho příběhů, které už člověka ani nepřekvapí. Největší úbytek zaznamenali Věci Veřejné, které se dle iDnes ztenčili o 12,5% a přiblížili se tak k osmi stům členů.

Petr Paulczyňski 🇨🇿‏ @paulczynski

Odcházím spolu s dalšími pěti členy z Prahy 12 k 31.5. Rozhodovala jsem se velmi dlouho a těžko, v ODS jsem strávila 23 zajímavých, bouřlivých i tvůrčích let, z toho 8 v Poslanecké sněmovně, poznala jsem mnoho skvělých lidí a nikdy by mne nenapadlo, že budu nucena ji opustit.

Zdroj Twitter

U příspěvku je také uveřejněn dopis s výpovědí a podpisy členů. Málo kdy se však stane, že někdo veřejnosti sdělí pozadí jeho odchodu a pokud se tak stane, žádný poprask to nevyvolá. Je to snad tím, že politika zažívá tolik afér, které otupěli smysli voličů?

Přesto, že na Twitteru naleznete originální dokument, já jsem se rozhodl jména začernit.

Po odlivu členů z SPD před komunálními volbami se tak s odchodem Václava Klause ml. spustila vlna i v ODS, která také zažívá ztráty. Díky tomuto efektu vzniká v poslední době spousta nových stran a síly se tak tříští. Je to záměr? Vždyť „ostatní strany“ měli 11,4% což by stačilo na velmi slušný výsledek. Na druhou stranu v roce 2014 kandidovalo 38 stran oproti letošním čtyřicet, což není žádná markantní změna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *